Úprava FT817

 

Při inovaci zařízení jsem si pořídil i FT817. Byla to vyloženě okace a tak nešlo odolat. Trx je určen pro práci v terénu a tak jsem ho  přizpůsobil svým potřebám. Když už jsem si ho pořídil, tak ho chtělo připojit i na PC jak CAT kabelem , tak propojit zvukovku PC s Trx. CAT kabel je velmi jednoduchý a tak jeho výroba trvala jen pár minut. Oddělení PC_zvukovka - TRx je přes oddělovací transformátorky. Transformátory jsou ze staršího modemu. Nastavení se provádí v PC a tak je možné toto oddělení i pro jiné Trx.

  Pro připojení Náhlavní soupravy HEIL jsem vyrobil přechodku. Má to výhodu v tom, že je možné vše použít jak pro FT 736, FT 897, tak i pro FT817.

Doplnil jsem SSB filtr. Kvalita původně osazeného SSB filtru není příliš velká.

 Mikrofon je kapitola sama pro sebe ! Než se pustíte do jakýchkoliv drastických zásahů, zkuste stáhnout citlivost mikrofonu. Stáhnou se to musí opravdu hodně a najednou není modulace až tak špatná, jak o ní ostatní povídají. Doplnění mikrofonu o kompresor podle Ondy OK1CDJ zlepší mikrofon na profesionální úroveň.

 Ovládání  transvertorů se to dá připojit zvenku, ale já jsem zvolil propojení uvnitř Trx. Je to jen přidání odporu 4k7 kondenzátoru 10n a tlumivky. Úprava je jednoduchá a je to hotové za pár minut. 

 Datový vstup je funkční pouze v provozu "PKT". Připojit  "Opakovač výzvy" nebo PC s voláním výzvy  do něj nejde připojit. Přidal  jsem odpůrek 10k k IO Q1071mezi vývody 4 a 12. Teď to jde i při SSB a FM.

Z provozu FT817 vyplynulo, že je potřeba upravit ALC. Úprava není složitá a dá se udělat bez vyjmutí desky. Stačí odpojit  J1003, aby nedošlo k poškození a odletovat C1113 a R1094. C1113 se vrátí ale s opačnou polaritou. Pěkně to popsal Honza OK1IA a ještě pár snímků z úpravy.

Zapojení CAT kabelu propojení PC - > Trx úprava označena červeně sem přijde připojit drát Ucc Tx tady je připojená tlumivka, kondenzátor 10n a odpor 4k7 přechod Trx -> PC oddělení Trx -> PC zakrytováno sestava Aby pracoval dávač z datového vstupu - schéma Aby pracoval dávač z datového vstupu - spoj takhle je tam ordpůrek přilepen kompresor před zabudováním do mikrofonu kompresor zabudovaný do mikrofonu Před úpravou Po upravě